אחרי הירידות והשפל בשווקים: עלייה חדשה בביקוש לקרקעות להשקעה שהתגלו שוב כאפיק השקעה הבטוח והיציב במשק!

311969

גם המשקיעים הוותיקים והמנוסים בתחום שוק ההון מתקשים להעריך מכמה זמן יקח למשק לצאת מהמשבר שנקלענו אליו. מרגע הופעתו הפתאומית של וירוס הקרונה ועד היום חלו ירידות במדדים ובשווקים של למעלה מ- 25% (!). בשיאו של המשבר ננעל יום המסחר בוולסטריט בירידה של 4.6%, כאשר גם מדד ה S&P, הנחשב למדד סולידי בדר״כ חווה ירידה של 4.4% – וזה רק ביום אחד בלבד (!). לכן, על פי דעת מומחים הצופים שלשווקים יקח הרבה זמן להתאושש. בעקבות זאת, משקיעים רבים מחפשים את המקום הבטוח והיציב לכסף שלהם.

מה האלטרנטיבה אתם שואלים? 

שוק הקרקעות הוא מהשווקים היחידים שלא נפגעו כלל כתוצאה מהמשבר. שוק הנדל״ן שומר על יציבות ועליה מתמדת מזה שנים ומעניק למשקיעים את הביטחון והשקט הנפשי גם בימים קשים ובזמנים לא פשוטים בהם המדדים צונחים. גם מגזין THE MARKER מדווח : “בעשור האחרון עלה שווי הקרקעות ב–212% — עלייה כפולה מזו של שווי הדירות בישראל באותה עת. האי־שוויון ההוני, בגלל ההחזקה בקרקע, מרקיע שחקים בישראל”

איפה יש קרקע כזאת אתם שואלים? 

התוכנית להקמת שכונה חדשה במזרח רחובות תועבר להפקדה. התוכנית כוללת בנייתן של כ-6,900 יחידות דיור, מתוכן כ-1,000 יחידות עבור השכרה ארוכת טווח ועוד 230 יחידות לטובת דיור מוגן. מנכ”ל דירה להשכיר: “החברה תתכנן עוד עשרות אלפי יחידות דיור בקרקעות פרטיות מרובות בעלים”. התוכנית הוגשה על ידי חברת דירה להשכיר הממשלתית ובתיאום עם עיריית רחובות, והיא כוללת לא פחות מ-6,900 יחידות דיור חדשות, מתוכן כ-1,000 יחידות דיור עבור השכרה ארוכת טווח ועוד 230 יחידות דיור לטובת דיור מוגן. בנוסף, יקצה הפרויקט 170 דונם למבני ציבור, 230 דונם לשטחים פתוחים וכן שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של 700 אלף מ”ר. במסגרת התוכנית יינתן דגש רב לעירוב שימושים – מגורים, תעסוקה, משרדים ומסחר, כשהמיזם צפוי להגדיל באופן משמעותי את היקפי הבנייה לתעסוקה ברחובות, ולספק מענה לגידול הטבעי של העיר. בתכנון הפרויקט הוקפד על יצירת המשכיות למרקם הבנוי הקיים ויצירת תמהיל מגוון המשלב בין בנייה לגובה של מגדלים בני 30-25 קומות לבין בנייה נמוכה יותר.

שכונת מזרח רחובות
שכונת מזרח רחובות

רחובות מזרח – קרקע פרטית בטאבו במחיר חסר תקדים בכ-149,000 ₪ בלבד

ראש עיריית רחובות, רחמים מלול, מסר כי “אנו מברכים על ההחלטה של הותמ”ל להפקדת תוכנית מזרח העיר רחובות. השכונה החדשה תציע איכות חיים גבוהה עם מגוון של מרחבים ציבוריים ורחובות מסחריים שוקקים. אין לי ספק שעם התכנון המוצע, היא תתרום לחוסנה הכלכלי של העיר על ידי יצירת היצע תעסוקה מבוקש, בנגישות תחבורתית גבוהה. קידום התכנון נעשה תוך חשיבה אסטרטגית בשיתוף יועצים מומחים, המותאמת לקצב הפיתוח הנכון לעיר”.

הקרקע עברה חוות דעת של שמאי לפי תקן 22, הידוע בתור תקן מחמיר במיוחד, ונמצאה איכותית במיוחד, וצפויה לעליית ערך של מאות אחוזים ובמקביל הליכי אישוריה צפויים להתקדם בקצב מהיר מאוד. כעת זו ההזדמנות למשקיעים זריזים לרכוש קרקע פרטית בטאבו במחיר חסר תקדים – החל מ-149,000 ₪ בלבד. וליהנות מהשקעת הנדל”ן הטובה ביותר שניתן למצוא נכון להיום בשוק הישראלי: בגלל הטיימינג – עתודות הקרקע האחרונות בעיר, בגלל המיקום – צמוד לשכונה מבוקשת בעיר, בגלל הביטחון – הקרקע מאושרת לבניה, אך עדין אינה זמינה לבנייה מידית.

רחובות מזרח – קרקע פרטית בטאבו במחיר חסר תקדים בכ-149,000 ₪ בלבד