עכשיו זה הזמן! כל היתרונות בגיוון תיק ההשקעות שלכם בתקופת המשבר.

92125

עכשיו בתקופה שאחרי הקורונה יש הזדמנויות רבות, תיקי השקעות מגוונים וייחודיים בהתאמה אישית מהווים את הנוסחה המנצחת. הכירו את האפיקים המרכזיים שיגרמו לכסף שלכם לעבוד בכתבה הבאה

ניהול תיק בבית השקעות הוא פתרון נוח שרבים בוחרים בו בזכות הידע של המומחים שעוסקים במלאכה, ומטבע הדברים, מדובר בתחום דינמי שמתפתח עם השנים. בעבר הרחוק, התקבעה לה אמונה שתיק השקעות מוצלח מורכב ממתכון אחיד שיש פחות או יותר לכולם: מניות, אג”חים ומזומן ביחס כזה או אחר, בהתאם לרמת הסיכון המועדפת על הלקוח. מאז עברו השנים, ואיתן האמונה שיש שיטה אחת מנצחת. בשנת 2020, לא צריך להסתפק במועט, אלא ליהנות מכל היתרונות של יותר מתיק אחד, המותאם אישית למשקיע. מילת המפתח היא פיזור, ודוגמה לכך היא העובדה שכמעט כולנו משקיעים גם מחוץ לגבולות ישראל.

אז למה דווקא פיזור?

קודם כל, פיזור מקנה רמת ביטחון גבוהה יותר, ומאפשר לגוון את אפיקי ההשקעות. ב-IBI בהחלט מודעים לרוח הזמן, והדבר מתבטא ברבדים הרבים שתיק ההשקעות כולל. כך, למשל, טווח הזמן של ההשקעות משתנה בהתאם לרצונות ולצרכים של המשקיע, למען התאמה אישית מקסימלית. דוגמה נוספת היא משקיעים שמעדיפים רמת סיכון נמוכה, כך שב-IBI יוכלו לצמצם למינימום את ההשקעה שלהם במניות, או להיפך. במילים אחרות – אסטרטגיה היא שם המשחק, ולכל אחד אפשר למצוא את המסלול שנכון לו.

אז מה זה נותן למשקיע?

עוד אופציות, כמובן. תיק ההשקעות ה”קלאסי” הוא עדיין הציר, אבל סביבו סובבים עוד אפיקי השקעה נוספים. כך אפשר לבנות תוכנית פיננסית מסודרת, כאשר חלק מהכסף ברמת סיכון גבוהה יותר מחלק אחר.

ב-IBI, משקיע פרטי עם חצי מיליון ₪ ויותר יקבל מנהל השקעות מומחה ומנוסה באפיק הספציפי בו הוא מתכוון להשקיע, אשר יסייע לו לעשות את כל הבחירות הנכונות בדרך.

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם!

הכירו את האפיקים

לאחר שהסברנו למה פיזור כל כך משמעותי, הגיע הזמן להכיר את האפיקים השונים המוצעים ב-IBI:

תיק השקעות IBI Dividend: מיועד למי שמעוניין להשקיע בניירות ערך ולא מעוניין בהשקעה בנדל”ן, למשל. כאשר בוחרים בתיק זה, הסכום המופקד נזיל יותר ורמת ההתעסקות השוטפת יורדת לעומת קניית בית להשקעה, למשל.

כאן מחלקת המחקר של IBI נכנסת לתמונה, ומעניקה את ה-Input המקצועי שלה באמצעות דירוג ייחודי לחברות השונות, על סמך מערכת החזר החוב, התוכנית העסקית של החברה, תשואות הדיבידנדים ועוד, וכן למניות, על מנת להעניק יציבות, ובסופו של דבר הכנסה קבועה למשקיע.

תיק Global: כשמו כן הוא, מאפשר להשקיע סכומי כסף שונים בשוק הגלובלי. מן הסתם, המשקיע זוכה להיחשף לאינספור הזדמנויות, ולשילוב בין השקעות בשקל ובמטבע חוץ – דולר ויורו. ב-IBI נעזרים, בין היתר, בקרנות ETFs של מיטב החברות בעולם.

תיק Impact: תיק שמיישם את אחת התופעות המעניינות בעולם ההשקעות בשנים האחרונות – השקעה בחברות אחראיות שתורמות לחברה ולעולם. זהו שיתוף פעולה עם חברת Green Eye, אשר שמה דגש על אחריות תאגידית, אחת מביטויי המפתח של העת האחרונה. כך, משקיעים יוכלו לדעת שההשקעה שלהם אינה פוגעת בכדור הארץ וציבורים מוחלשים. ב-IBI מבצעים סינון לפי מגוון קריטריונים כמו רמות הזיהום להן החברה אחראית, התרומה לקהילה והאופן בו החברה מתנהלת.

תיק IBI Leaders: השקעה במט”ח בלבד, אשר לא ניתן לעשות באופן עצמאי. בעלי יתרה במטבע חוץ מוזמנים ליהנות מעלויות ניהול נמוכות יחסית, איש או אשת קשר ישראלים ודוברי עברית, ושירות בשעות הפעילות הסטנדרטיות, שכולנו רגילים אליהן.

תיק IBI Smart: תיק המנוהל באמצעות קרנות מחקות-מדד. הבנוי מקרנות מחקות מדד ועוקב אחר “תיק השוק” באופן יעיל, חסכוני ומקצועי, תוך התאמה למצב השווקים ולרמת הסיכון הנכונה עבור הלקוח. מחלקת המחקר של IBI בונה את התיק על פי משתנים רבים, מאינפלציה, דרך מצב השוק.

מילה לסיום

בית השקעות אינו יכול להבטיח מראש תשואה בשיעור זה או אחר. יחד עם זאת, כדאי לשים לב לאבני הבניין הנכונות של תיק השקעות: ניהול נכון, שמפוזר על פני אפיקים רבים, קשוב לרחשי השוק, ולא פחות מזה – לצורכי הלקוח או הלקוחה.

רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים וניצור עמכם קשר בהקדם!