מונטיפיורי 22: כששימור, לוקיישן לוהט והזדמנות כלכלית נפגשים

44793

מה אטרקטיבי יותר מדירה חדשה בבניין היסטורי משוחזר, שהופך למבנה בוטיק בלב אזור הביקוש הכי חם בתל אביב? הכירו את בית גרבוב

מחפשים את דירת החלומות במיקום הכי נחשב בתל אביב (ובמדינה)? הדירה שיום אחד, כשתגשימו את החלום התל אביבי שלכם, תעברו לגור בה. ובינתיים תבלו בה את סופי השבוע, ואולי הבת שלכם תתגורר בה כשתלמד באוניברסיטה. אנחנו מניחים שחשוב לכם שהדירה תהיה יפהפייה ושיקית מבפנים ומבחוץ; שתמוקם בבניין בוטיק יחיד במינו עם נוכחות היסטורית, אדריכלית ואסתטית; ולא פחות חשוב: שערכה ילך ויעלה עם השנים, ושהתוכניות לאזור ישדרגו עוד יותר את איכות החיים ויעלו את ערכה.

אז תכירו את “מונטיפיורי 22”, פרויקט שימור וחידוש של בית יעקב גרבוב, שנבנה לפני 100 שנים באזור הכי מבוקש ויוקרתי בתל אביב. המבנה המחודש ישחזר את מראהו המקורי, ויכלול 22 דירות בלבד שייבנו במפרט ברמה הגבוהה ביותר, עם מרפסות ציוריות, תקרות גבוהות ומטבחים יוקרתיים. יניב פרדו הוא אדריכל הפרויקט, שתוכניותיו כבר אושרו  וקיים לפרויקט היתר בנייה.

ערך היסטורי שמתבטא בערך נדל”ני

בית גרבוב נבנה ב-1924 ברחוב מונטיפיורי 22, בתכנונו של האדריכל יוסף מינור, שתכנן גם את בית ביאליק המוכר. מינור היה ממובילי זרם האדריכלות האקלקטי (לקטני), שהביא לתל אביב רוח אדריכלית חדשה, ואפיין גם את בית גרבוב. המבנה הוא אחד מכ-50 “בתי החלומות” המרשימים שנבנו בעיר בשנות ה-20 של המאה הקודמת בסגנון האקלקטי, ששילב סגנונות בנייה ממזרח ומערב עם אלמנטים מהתרבות היהודית. רבים מהמבנים הוזנחו במהלך השנים, אבל בשני העשורים האחרונים חלקם שוחזרו והפכו למבנים הנחשקים בעיר. בית גרבוב נכלל בתוכנית השימור העירונית ועומד בכל דרישותיה.

בתי החלומות נקראו כך כי רבים מהם שידרו מראה פנטזיונרי, מהחלומות. אבל ערך הנכסים הללו אינו מסתכם רק בארכיטקטורה ורומנטיקה, אלא מתבטא בערכם הכלכלי. ערך הדירות במבנים לשימור גבוה בכ-15% מדירות דומות סמוכות שאינן לשימור. כשמחירי הדירות בסביבה עולים – וזו המגמה בתל אביב, ובמיוחד באזור הזה – פער ה-15% יוצר תשואה הונית גבוהה בהרבה מדירות שאינן לשימור.

לפרטים נוספים על הדירות בפרויקט השימור החדש והייחודי, השאירו פרטים:

הלוקיישן הכי מבוקש בעיר

פרויקט מונטיפיורי 22 נמצא בלב אזור הביקוש התל אביבי, במרכז העניינים, קרוב לכל סוגי הבילוי שהעיר מציעה. בעורף הפרויקט נמצאת סמטת הר סיני הצמודה לבית הכנסת הגדול, שהחצר המקסימה שהתפתחה בה נחשבת למוקד הבילוי הכי טרנדי בעיר, עם מסעדות וברים שאף אחד לא רוצה לפספס. במרחק הליכה ממונטיפיורי 22 נמצאים הברים האהובים, המסעדות המובילות, גלריות מוצלחות, הבימה, חוף הים, רוטשילד, נווה צדק, מדרחוב נחלת בנימין, שוק הכרמל והטיילת. 23 המלונות שפועלים ברדיוס הקרוב, רובם מלונות בוטיק, מעידים על אופיו של האזור כיעד תיירותי אליטיסטי. חוויית המגורים במונטיפיורי מזכירה את הקסם שמאפיין מרכזים היסטוריים בערים האירופאיות האהובות, כמו פריז, רומא, מדריד וברצלונה.

מובן שלמיקום האטרקטיבי יש גם משמעות כלכלית. מעט מאוד פרויקטים נבנים בבניינים לשימור באזור הביקוש הכי חם בעיר. ערך הנכסים באזור הולך ועולה, כך שמדובר בהשקעה בטוחה שרק צפויה להשתבח.

התוכניות לעתיד: לגור באייקון תרבותי

אז ההיסטוריה של מונטיפיורי 22 מרשימה. בהווה מדובר במיקום הכי נחשק בעיר. ומה התוכניות העתידיות לאזור? גם הן רבות וטובות וצפויות להפוך את האזור לאייקון תרבותי מוביל שיתבטא גם בעליית ערך הדירות בסביבה. תוכנית משמעותית אחת כוללת הפיכת קטע מרחוב אלנבי וקטע נוסף מנחלת בנימין למדרחובים שוקקים עם חנויות בוטיק, מסעדות וברים, כמו בקונספט המוכר ממרכזי ערים יפיפיות באירופה. שדרוג דרמטי אחר כולל שיפוץ מסיבי של מתחם בית הכנסת הגדול, שימצב אותו כמוקד משיכה תיירותי. המבנה, כיפתו הגבוהה, החזיתות והרחבות הציבוריות סביבו יקבלו פנים חדשות שיזרימו רוח חדשה לסביבה. רחבות החנייה הפונות לסמטת הר סיני יפונו וישודרגו לפיאצה עירונית כיפית שתארח ירידים ואירועי רחוב, ותשתלב עם החצר האהובה ומלאת החיים בסמטה.

איך נראית הזדמנות?

את פרויקט מונטיפיורי 22 מובילה חברת Ewave Nadlan, שמתמחה בליווי מיזמי בנייה במרכז תל אביב ובדרומה. החברה, שמשרדיה במתחם  AYEKA   שבבעלותה ברחוב אליפלט בדרום העיר, חיה בכל נימיה את העיר המתחדשת ומנוסה באיתור וקידום פרויקטים במיקומים אטרקטיביים ובעלי פוטנציאל כלכלי גבוה.

במונטיפיורי 22 מוצעות דירות 3-2 חדרים במחיר של החל מ-2.85 מיליון שקלים. כל אחד משני הפנטהאוזים המיוחדים במינם שייבנו במבנה המרשים מוצעים במחיר של החל מ-12 מיליון שקלים.

לפרטים נוספים על הדירות בפרויקט השימור החדש והייחודי, השאירו פרטים: