חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה: “פארק העסקים של רעננה יאושר בתוך שנה”

148275
אטרה נדלן

תוכנית הענק שעיריית רעננה יוזמת ומתכננת: קרקעות במערב רעננה שייבנו עליהן אלפי מ”ר של משרדים יימכרו לבעלי הון עצמי של 350,000 ₪.

הסרטון באדיבות כלכליסט – זירת הנדל”ן

השינוי שעברה העיר רעננה בכל הנוגע להתחדשותה ולפיתוח העירוני בה, במישור הדיור אך בעיקר במישור מתחמי העסקים- הובילה אותה להיות אחת מהערים המבוקשות ביותר להשקעה.

כעת, לאחר שאושרה תכנית המתאר ברעננה אשר תוסיף לעיר בעתיד כ-20 אלף יחידות דיור, שטחי מסחר ותעסוקה ומתחם משרדים יוקרתי לצד שכונת מגורי היוקרה, נוצר ביקוש אדיר לקרקעות במתחם המערבי שעפ”י המומחים צפויות לייצר תשואה של כ-10-12% בשנה ועליית ערך של כמעט 100% בתחילת העבודות. הקרקע עדיין אינה זמינה לבנייה מיידית, ולכן זה הרגע המושלם לרכוש יחידות הקרקע עם הון עצמי של כ-350,000 ₪ בלבד לפני קפיצת המחירים.

מתחם משרדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, פיתוח סביבתי לצד מסעדות, בתי קפה ושכונת יוקרה: אישור תכנית המתאר ברעננה ע”י העירייה יצר ביקוש אדיר לקרקעות במתחם, בו צפוי להיבנות פארק העסקים החדש והיוקרתי. מתחם העסקים, יענה על הצורך האדיר ביחידות משרדים לבעלי העסקים הקטנים, בשל המחסור שנוצר ממעבר חברות ההייטק הגדולות לרעננה. כמו כן, הנגישות לנתיבי התחבורה המרכזיים בסמוך לנתיבי איילון ולכביש 6, בסמיכות לרכבת הפעילה כיום ולמטרו שעתיד לעבור שם בעתיד הלא רחוק – מהווים יתרון בולט להשקעה במתחם המשרדים.

מראיון שנערך עם חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה, בעיתון “כלכליסט”, ניכר כי העירייה פועלת ומקדמת כל העת את הקמת פארק העסקים שמהווה את אחד מהעוגנים הכלכליים החזקים ביותר של העיר. מדבריו עולה כי “ישנם חיים לאחר הקורונה, העולם לא נפסק. אנשים יחזרו לעבוד באותם המשרדים, ובאשר לפארק העסקים- יש בו את כל היסודות כדי להיות אחד ממתחמי ההייטק היפים ביותר במדינת ישראל”.

לשאלה האם המתחם צפוי להיות מאושר השנה, השיב “אני לא מוותר, אני מסתכל קדימה. השנה הנוכחית מסתיימת בעוד כחודשיים, אני מאמין שהטווח של שנה הוא בר ביצוע”. באשר לפיתוח הסביבה בעיר, משיב ברוידא כי העירייה נאבקת שיהיו מספיק תחנות רכבת בעיר, נסללים שבילי אופניים לרווחת התושבים והעובדים, התשתיות מסביב מביאות לכך שהיזמים באים לרעננה ומבינים את הפוטנציאל.

כאמור, התוכנית לאזור התעסוקה החדש זוכה לתמיכה ועידוד מצד העיריה שאישרה אותה תוך תקופה קצרה במיוחד. בשנים האחרונות חברות ההייטק הגדולות תפסו שטחי מסחר ענקיים ברעננה, מה שייצר מחסור אדיר במשרדים בעיר ומי שנפגעו מכך היו בעיקר בעלי המקצועות החופשיים ובעלי העסקים הקטנים.

ערכן של הקרקעות צפוי לעלות בעשרות אחוזים בתחילת הבנייה, מה שיוצר ביקוש אדיר בקרב משקיעים. נכון להיום הקרקעות עדיין נמכרות במחיר של 350,000 ₪ בלבד.

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם