חברת הנדל”ן הישראלית שעשתה את זה בגדול גם ביוון

383920

ריאיון עם יניב שובל, מנהל הכספים ויזמות בקבוצת שובל שמי יזמות ובניה בע”מ, שמסביר לנו מדוע סלוניקי הנה התל-אביב של אירופה.

קבוצת שובל שמי יזמות ובניה בע”מ, אשר לה מוניטין וניסיון רב שנים בתחום הנדל”ן, הייתה בין הראשונים לזהות את פוטנציאל הרווח האדיר שבהשקעות נדל”ן ביוון ובפרט בסלוניקי. 

החברה היזמית והקבלנית המתמחה באיתור ובניתוח עסקאות ונכסים בעלי פוטנציאל, שיקום ובניית מבנים, קידום פרויקטים, וניהולם לאחר מכן ע”י חברת הניהול שבבעלותם, מרכזת בשנים האחרונות את פעילותה בדירות להשקעה בסלוניקי. החברה הספיקה לזקוף לזכותה פרויקטים נדל”ניים מוצלחים במיוחד, הודות למומחיות, הדאגה לפיקוח שוטף על הבנייה, תכנון מקצועי מוקפד ועבודה יעילה ונכונה.

כדי להבין מדוע בחרה בעיר היוונית התוססת לרוב פעילותה הנדל”נית, נפגשנו עם שמי שובל שמנהל את הקבוצה, וכן עם יניב שובל, מנהל היזמות בקבוצה ורו”ח במקצועו, אשר לו ניסיון רחב בחשבונאות וייעוץ בענף הנדל”ן. 

מדוע דווקא יוון?
מדובר באחת המדינות הוותיקות ביותר בעולם, אשר לה תיירות מפוארת לאורך כל ימות השנה. הטברנות, המוזיקה, הקולינריה והנופים עוצרי הנשימה – הפכו את המדינה לאחד מהיעדים האידיאלים לכל סוגי החופשה שהיינו מאחלים לעצמנו. לצד זאת, הממשלה מעודדת משקיעים מכל רחבי העולם להשקיע במדינה, הן בנדל”ן מסחרי, הן בנדל”ן למגורים ותיירות וכן הבאת חברות הייטק גם ארצות הברית רואה את יוון כשותפה חדשה למרכזי פיתוח ויזמות (כנס הGES ה31)   דבר אשר מגדיל באופן משמעותי את הצורך לדירות להשכרה, המדינה מעניקה תמריצים עבור כך. לכן, מחירי הנדל”ן הנמוכים (ביחס למדינת ישראל), לצד ההקלות במיסוי ובפרט הביקוש הגובר – מביאים יותר ויותר משקיעים מכל העולם למדינה. 

אז כיצד שובל יזמות (חברת הבת היוונית של שובל שמי יזמות ובניה בע”מ) מזהה את הפרויקט הבא?
השניים נוהגים לפקוד את המדינה לעיתים תכופות, כאשר אליהם מתלווה אחד המהנדסים המובילים בקבוצת שובל בנוסף לצוות המקצועי ביוון המונה מנכ”ל, ארכיטקטית, מנהלת עבודה ועורך דין. מטרת הנסיעה הנה התמקדות בבחינה מקרוב של פרויקטים בשטח ובדיקת כדאיות העסקה למשקיעים, הגעתם לשטח ויכולתם המקצועית, מאפשרת זיהוי פוטנציאל בכל הפרמטרים, החל ממיקום העסקה, ועד לבחינת הניהול השוטף. כמו כן, מסבירים שמי ויניב כי באמצעות קשריהם ארוכי השנים עם מובילי נדל”ן ומתווכים מקומיים, קבוצת שובל נחשפת לפרויקטים אטרקטיביים במיוחד במדינה, שאלמלא היו מקושרים לאנשים המקצועיים והנכונים – לא היו מגיעים אליהם. 

ממה מורכב הצוות המקצועי של הקבוצה?
אחד מהמאפיינים הייחודיים ביותר של הקבוצה, אשר מובילים אותה להישגיה – הנו החומר האנושי והמקצועי ממנו מורכבת שובל יזמות. ראשית, צוות המהנדסים המובחרים העובדים מישראל והצוות ביוון ואחראים על כל נושא תכנון השיפוצים ובניית הנכסים, דרך משרד עורכי הדין המיומן המעניק את המעטפת המשפטית בענף השקעות הנדל”ן אשר מבטיח את ניהול המסמכים המשפטיים של הנכס בצורה הישרה והטובה ביותר, ועד לאנשי מקצוע כמו אדריכלים בכירים שאחראים על תכנון הפרויקטים, מנהלי עבודה, אנשי שיווק ומכירות ועוד רבים וטובים נוספים.

הפרויקט המדהים שכרגע בשיווק.
בתקופה האחרונה עמלה שובל יזמות על אחד מהפרויקטים המובילים ביותר בסלוניקי. לאחר מחקר מעמיק ופעילות יסודית ביותר שביצעה ההנהלה על האזור, בחרה הקבוצה לבצע את הפרויקט ברחוב Ptolemeon 14 הידוע כרחוב מרכזי שוקק, קרוב מאוד למרכזי בילוי ולתחנת המטרו המרכזית העתידית.

מדובר בפרויקט הסבה של שטח מסחרי בהיקף של 2,000 מטר ל- 48 יחידות דיור.הדירות מיועדות לסטודנטים, השכרה לזמן קצר, משקיעים ובעלי מקצועות חופשיים (רווקים וזוגות צעירים). הדירות יהיו מאובזרות ומרוהטות ויוגשו ללקוחות בשיטת המפתח.

קבוצת שובל שמי יזמות ובניה בע”מ שמה דגש על נושא האמינות, השקיפות, האיכות והבקרה, תוך מתן יחס אישי חם ללקוחותיה. 

למידע נוסף הירשמו, ונציג יחזור אליכם בהקדם: