״בגיל 70 כבר דוחים אותך בכל עבודה״: גדי כהן (70) חושף כיצד הוא מרוויח 800 שקלים ביום בפחות מ-3 שעות עבודה

143368

עם כלכך הרבה מובטלים בישראל בעקבות הקורונה, אנשים צמאים לעבודה, ומחפשים כל אפיק הכנסה אפשרי. 

נפגשנו עם גדי (70) שיספר לנו על העבודה שלו כמנעולן, איך הוא התחיל, מה עובר עליו ביום עבודה, והכי חשוב כמה כסף הוא מרוויח בכל חודש.

רבים מאיתנו הולכים ללמוד במוסד אקדמאי מתוך תשוקה אמיתית, אבל לא מדובר בתשוקה לתחום מסוים, אלא בתשוקה ליצירת אורח חיים טוב יותר. נדירים הם האנשים שמוצאים את האהבה האמיתית שלהם בחיים – הדבר שגורם להם לקום כל בוקר בכיף ולצאת לעבודה עם חיוך על הפנים. ועבור אלה שלא מצאו עדיין את הדבר שיוציא אותם מהמיטה בבוקר, הדבר הטוב הבא הוא תמורה כלכלית גבוהה, וכמה שיותר ממנה. 

גדי כהן (70), יצא לפנסיה לפני כ-3 שנים אבל מהר מאוד הבין שעבודה היא לא רק מקור לכסף אלא מצרך חשוב לנשמה. אחרי תקופה בה חיפש את עצמו בבית, החליט לחזור לשוק העבודה, רק שהפעם בניגוד לעברו, הוא חיפש עבודה קלילה יותר, תחום פשוט ונוח, בו הוא יוכל להיות הבוס של עצמו, בלי אף אחד על הראש, ועם משכורות גבוהות.
הוא לא ציפה שכבר בתוך חודש מהרגע בו הוא סיים את קורס המנעולנות שהוא לקח בלוקסמית’, הוא יתחיל להרוויח סכומים של 20 אלף שקל וצפונה בכל חודש.

תפסנו את גדי לשיחה קצרה כדי שיספר לנו קצת על העבודה שלו, הסכומים שהוא מרוויח והקורס שהוא עשה, והחלטנו שאנחנו כבר לא רוצים להיות כבאים כשאנחנו רוצים להיות גדולים – אנחנו רוצים להיות מנעולנים.

היי גדי מה שלומך?

ברוך השם, יותר טוב מזה נשתגע.

מה עובר עליך בתקופה האחרונה? הקורונה לא פגעה לך בעבודה?

נהפוך הוא. מנעולנות הוא לא תחום עונתי ולא מושפע מתנודות במשק. מדובר בצורך בסיסי.. אנשים ננעלים מחוץ לבית, לאוטו, למשרד, ואני שם בשביל לחלץ אותם. 

הקורונה רק הגדילה לי את העבודה כי כולם כל הזמן חיפשו לצאת מהבית. הדלת נפתחה ונסגרה בלי הפסקה ויותר אנשים נתקעו בחוץ – למזלם אני הייתי שם בשביל לחלץ אותם.

איך בכלל הגעת להיות מנעולן בגיל כזה?

איך לא הגעתי להיות מנעולן בגיל צעיר יותר, זו השאלה הנכונה. חיפשתי עבודה, משהו בו אוכל לעבוד עם אנשים וגם ליהנות על הדרך, להסתובב, לדבר, לצאת קצת מהבית.. הבן שלי המליץ לי לעשות קורס מנעולנות מתוך היכרות איתי ועם האהבה שלי לעבודה מול אנשים אז החלטתי לתת לנושא צ’אנס.

קניתי את קורס המנעולנים של לוקסמית’ בלי שום ידע או היכרות עם מנעולים, והופתעתי לגלות כמה קל היה ללמוד את המקצוע והניואנסים הקטנים שלו גם בגילי. חשבתי שהגיל יהווה לי קושי או מכשול אבל לגיל אין בכלל השפעה על הדבר. בתוך תקופה קצרה כבר התחלתי לקבל עבודות ולצאת לשטח.

מהר מאוד הבנתי את הפוטנציאל הכלכלי של העבודה הזו והתחלתי להגיע לסכומים יפים – 300, 400, 500 שקל לשעה, הרגשתי כאילו ״איך אף אחד לא סיפר לי על זה קודם?״.

אז כמה יוצא שאתה עושה היום?

זה משתנה בהתאם לכמה זמן שבא לי להשקיע ולשעות שאני עובד. יש ימים שאני מסתפק בשעתיים עבודה, עושה בערך 400 שקל בשעה וסוגר את היום על יומית של 800 שקל, ויש ימים שאני רוצה לתת עבודה, עובד 5-6 שעות ועושה בסביבות 2000 שקל.

ואוו אז זה באמת כלכך משתלם להיות פורץ מנעולים?

כן, אבל אל תספר לכולם שלא יתחילו לעשות את זה בעצמם..

אז כמה כסף משלמים לך בשביל לפרוץ דלת?

אני לא רק פורץ דלתות, תפקידו של מנעולן מתפרס על הרבה יותר שטח מרק פריצת דלתות, יש הרבה עבודות שונות שאני מציע. אתה יכול לבדוק הכל במחירון הרישמי של המקצוענים ותראה שכל המחירים תואמים את מה שאני אומר.

בין 250-350 שקל אני עושה על פריצת דלת טרוקה. לוקח לי בסביבות ה-5 דקות לפרוץ דלת ואני אפילו לא מתקין צילינדר חדש.

בין 400-600 שקל אני עושה על פריצת דלת פלדלת. ״פרויקט״ שלוקח לי 15 דקות.

יש גם עבודות אחרות כמו התקנת צילינדר לדלת פלדלת, עליה אני עושה בין 300-500 שקל. גם עניין של 15-20 דקות.

התקנת צילינדר עם בקרת שכפול זה כבר כסף גדול. בין 600-1200 שקל ועבודה של בערך 45 דקות. 

החלפת מנגון לדלת פלדלת היא עבודה של חצי שעה ונעה בין 500-800 שקל.

אה והתעריפים שנתתי לך הם תעריפי יום, כן? בלילה זה יכול להגיע אפילו לפי 1.5 על כל עבודה.

המחיר לכל עבודה גבוה ממש כי אין הרבה מנעולנים שעוסקים כיום בענף והביקוש אדיר ורק גדל עם הזמן. 

סתם בשביל לסבר את האוזן יש היום למעלה מ-2 מיליון קריאות למנעולן בכל שנה ולעומת זאת יש מחסור של למעלה מעשרת אלפים מנעולנים בתחום. עבור מי שמתחיל לעבוד בתחום זו בכלל לא שאלה של אם תהיה לו עבודה, אלא אם הוא יצליח להשתלט על כל העבודה כמה זמן הוא ירצה להשקיע בה בכל יום. לי אין תלונות, אני נהנה מהעבודה, מהשעות הקצרות ומהתגמול הגבוה. 

יש לי חברים שכמוני כבר יצאו לפנסיה.. הם מקבלים מביטוח לאומי גרושים בכל חודש ואפילו לא יוצאים מהבית. אני יוצא, מכיר אנשים, מרגיש פורה ובעל מטרה, ובסוף אני עוד יכול להנות מהכסף, לטוס עם אישתי, לטייל בעולם, לאכול במסעדות.. החיים שלי מדהימים.

את כל זה למדת בקורס?

תשמע, אני כל החיים הייתי איש מחשבים , לא היה לי שום ניסיון או ידע בתחום כשהתחלתי. כשאתה רואה את זה בטלוויזיה, בסרטים ובסדרות אתה בטוח שבשביל לפרוץ דלתות צריך איזה כישרון מיוחד שיש רק לצעירים עם ידיים טובות – זה ממש לא המצב.

אם אתה מצליח להשחיל חוט למחט יש לך ידיים לפריצת מנעולים. זה באמת כל מה שצריך.

בקורס למדתי איך לפרוץ דלתות, איך להחליף ולהתקין צילינדר, איך לפרוץ רכבים וכספות ועוד עבודות שונות שחופפות לתחום ודרכם אפשר להגדיל לקוחות. אפשר למשל לעשות ציפוי לדלת של לקוח שעל זה אני גובה 1,100 שקל ולוקח לי 40 דקות, או אפילו לעשות כיוון צירים בדלת פלדלת שזו באמת עבודה של כמה דקות והתעריף שלה הוא בין 250-350 שקל. מקור הזדמנויות ההכנסה הוא בלתי נדלה ומי שיוצא לעבוד מובטח לו שירוויח בגדול.

אתה ממליץ על הקורס של locksmith?

בוודאי. זה קורס ענייני ומאוד מאוד פרקטי. כבר מהרגע הראשון התחלתי לצלול לעניינים עם החומר.

הכל מאוד ברור בקורס והאמת היא שבקושי היו לי שאלות, וגם אם היו לי שאלות תמיד יש עם מי להתייעץ.

עברתי את כל הקורס וקיבלתי את כל הכלים שהייתי צריך בשביל להתחיל לעבוד. אפילו לימדו אותי שם איך לשווק את עצמי ולהשיג לקוחות. זו אחת הסיבות שבחרתי דווקא בקורס המנעולנות של locksmith, כי הוא נתן לי מעטפת מלאה לכל מה שהייתי צריך כדי להתחיל לעבוד בתחום.

תוכל לתת דוגמא על אחת הדרכים בהן אתה משווק את עצמך?

הדרך הכי טובה ונוחה, שאני בטוח שגם אתה מכיר, היא להדביק מגנטים עם מספר הטלפון שלי על דלתות. 

בממוצע כל מגנט עולה לי 10 אגורות. אני מוצא ילד שיעבור בין בניינים וידביק את כל המגנטים על הדלתות. אני משלם לו 20 אגורות למגנט, מה שגם מתמרץ אותו להספיק בשעה לעבור כמה שיותר דלתות.

בסוף יום עבודה בדרך כלל הבחור שלי מספיק להדביק בסביבות 1,000 מגנטים. ההוצאה שלי מסתכמת ב-300 שקלים וכל שנותר לי הוא לחכות. 

בדרך כלל על כל אלף מגנטים שאני שם אני מקבל בממוצע 3% קריאות, כלומר 30 קריאות. כבר אחרי הקריאה הראשונה אני מכסה את ההשקעה ואחר כך זה רק לחכות שאנשים יתקשרו ולעשות רווח נקי על כל עבודה. 

הדבר הכי מדהים פה בסופו של דבר הוא שלא רק שהעבודה משתלמת בטירוף, אלא גם שהשיווק ומציאת הלקוחות פשוטים ממש ובקושי דורשים ממני להשקיע כסף. אני נשאר בכל חודש עם רווחים ענקיים, ואחרי ההוצאות אני מסיים עם משכורת שנעה בסביבות ה-20 אלף שקל.

מה היית אומר למי שמעוניין להתחיל לעבוד בתחום?

אני רואה כלכך הרבה אנשים שקורעים את עצמם בעבודות קשות ומאתגרות. הם חוזרים הביתה עם הלשון בחוץ אחרי ימי עבודה שלא נגמרים ובסוף החודש לא מצליחים לחסוך אפילו שקל מסכן וליהנות מהעבודה הקשה שהם עשו. 

להיות פורץ מנעולים בשבילי זה גם סוג של פרצה לחיים. מעולם לא חשבתי שיכול להיות כזה מקצוע שאהנה בו וארוויח בו כל כך הרבה כסף. זה מנוגד לכל מה שהחיים לימדו אותי עד כה ולכן גם לקח לי כל כך הרבה זמן להתחיל עם זה. פשוט לא האמנתי שזה יכול להיות כלכך טוב, אבל חשבון הבנק שלי מדבר היום בעד עצמו.

אני ממליץ לכל מי שרוצה ליהנות מהחיים לרכוש את הקורס של locksmith ולהתחיל ללמוד כמה שיותר מהר. מדובר במקצוע מתגמל מאוד שמאפשר לכל אחד שעוסק בו לחיות ברמת חיים של תבייש אפילו מנכ״ל בחברת סטארטפ והיתרון האמיתי פה הוא שאין שום צורך בניסיון. 

לרכוש מקצוע חדש יכול להיות דבר לא קל, אבל עם הקורס הממוקד של locksmith תוכלו ללמוד כבר בתוך כמה ימים כיצד לפרוץ כל מנעול וגם כיצד לעשות מזה כסף – והרבה.